sterility - онтологија

стерилитет повеќе

(едн.) стерилитетот
Вид збор: Именка, машки род
јаловост, неплодност
Употреба: Медицина

стерилност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
стерилен
Употреба: Медицина