stinker - онтологија

смрдла повеќе

Види и: смрдле (м.)
мн. смрдли
Вид збор: Именка, женски род
За жена смрдле.
Албански: grua me erë të keqe

смрдле повеќе

мн. смрдлевци
Вид збор: Именка, машки род
смрдливо суштество
Албански: që i vjen erë e keqe, qelbës
Употреба: Груб збор
Примери:
Смрдле ниеден!

смрдло повеќе

Види и: смрдле (м.)
мн. смрдловци
Вид збор: Именка, машки род
смрдле