stub - онтологија

догорче повеќе

мн. догорчиња
Вид збор: Именка, среден род
Остатокот од цигарата до филтерот.

отпушок повеќе

мн. отпушоци
Вид збор: Именка, машки род
Остаток од испушена цигара.