suggestion - онтологија

памет повеќе

(едн.) паметта
Вид збор: Именка, женски род
совет, поука
Албански: mend, këshill
Употреба: Разговорно

сугерирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
сугерира

сугестија повеќе

мн. сугестии
Вид збор: Именка, женски род
Влијаење врз нечија волја.
Албански: sugjestion
Употреба: Правда
предлог, совет, поттик
Албански: sugjestion