superficiality - онтологија

еклектизам повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Несамостојност и површност.
Албански: cektësi
Употреба: Разговорно

површност повеќе

Види и: површен (прид.)
(едн.) површноста
Вид збор: Именка, женски род
површен