switch on - онтологија

вклучи повеќе

вклучат
Вид збор: Глагол, свршен
Стави во работа, во употреба електричен апарат, мотор и сл.
Албански: kyç

вклучува повеќе

Види и: вклучи (св.)
(се) вклучуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
Става во работа, во употреба.
Албански: ndez, lidh