text - онтологија

текст повеќе

мн. текстови
Вид збор: Именка, машки род
Оригиналните зборови на авторот.
Албански: tekst
Примери:
Во законскиот текст во последен момент беше вметнат амандман.
Напишана или напечатена статија кон слики, цртежи, забелешки и сл.
Албански: tekst