tonsillitis - онтологија

ангина повеќе

мн. ангини
Вид збор: Именка, женски род
Воспаление на грлото, особено на крајниците.
Употреба: Медицина

грлобол повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Воспаление на грлото.
Употреба: Медицина