unforgettable - онтологија

незаборав повеќе

Види и: незаборавен (прид.)
(едн.) незаборавот
Вид збор: Именка, машки род
незаборавен

незаборавен повеќе

незаборавни
Вид збор: Придавка
Што не може да се заборави, да биде заборавен.

паметен повеќе

паметни
Вид збор: Придавка
Кој долго се памти.
Употреба: Ретко