welcome - онтологија

начека повеќе

начекаат
Вид збор: Глагол, свршен
Добро дојде, се најде, помогне (обично за пари).
Албански: mirëpres

поздрави повеќе

поздрават
Вид збор: Глагол, свршен
Прими со радост нешто, некоја вест.
Албански: përshëndes, mirëpres
Употреба: Преносно значење