wild cabbage - онтологија

кељ повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Двогодишно растение што cе употребува како зеленчук во исхраната, вид зелкова култура.
Латински: brassica oleracea Албански: lakër jeshile
Употреба: Ботаника , Гастрономија