worst - онтологија

најлош повеќе

Види и: лош (прид.)
најлоши
Вид збор: Придавка
Што не може да биде полош.

последен повеќе

последни
Вид збор: Придавка
Што е незначителен, никаков, најдолен, најлош од сите.
Албански: i keq