worthless - онтологија

безвреден повеќе

безвредни
Вид збор: Придавка
Што е без вредност; без значење.

безвредносен повеќе

Види и: безвреден (прид.)
безвредносниот
Вид збор: Придавка
безвреден

евтин повеќе

евтини
Вид збор: Придавка
безвреден, празен, површен
Албански: i pavlerë
Употреба: Преносно значење

невреден повеќе

невредниот
Вид збор: Придавка
Што нема вредност.

никаков повеќе

никакви
Вид збор: Придавка
Што ништо не вреди.
Албански: pavlerë

пуст повеќе

пусти
Вид збор: Придавка
Празен, неисполнет со содржина.
Албански: i kotë