write off debts - онтологија

раздолжи повеќе

раздолжат
Вид збор: Глагол, свршен
Ослободи некого од долг.
Албански: kthej huan
Употреба: Економија
(се раздолжи) Се ослободи од долг.
Албански: kthej borxhin
Употреба: Економија