а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Брод

Вид збор: Име
Ранг: 29053
Македонски Брод е гратче во западниот дел на Македонија.
Англиски: Makedonski Brod
Употреба: Географија
Изведенки
1. броѓанец м.
мн. броѓани
2. броѓанка ж.
мн. броѓанки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи