а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Вардар

Вид збор: Име
Ранг: 2264
Најголема река во Македонија.
Албански: Vardar
Употреба: Географија
Изведенки
вардарски прид.
вардарска
Пример: Вардарска Долина