а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Гостивар

Вид збор: Име
Ранг: 9535
Град во Западна Македонија.
Англиски: Gostivar Албански: Gostivarit
Употреба: Географија
Изведенки
1. гостиварец м.
мн. гостиварци
2. гостиварка ж.
мн. гостиварки
3. гостиварски прид.
гостиварскиот
Пример: гостиварска кланица