а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Казахстан

Вид збор: Име
Ранг: 18673
држава во Централна Азија
Англиски: Kazakhstan
Употреба: Географија
Изведенки
1. Казахстанец м.
мн. Казахстанци
2. Казахстанка ж.
мн. Казахстанки
3. казахстански прид.
казахстанскиот
4. Казах м.
мн. Казаси
5. Казашка ж.
мн. Казашки
6. казашки прид.
казашкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК