а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Кочани

Вид збор: Име
Ранг: 6590
Град во источна Македонија.
Англиски: Kočani
Употреба: Географија
Изведенки
1. кочанчанец м.
мн. кочанчанци
2. кочанчанка ж.
мн. кочанчанки
3. кочански прид.
кочанско
Пример: кочански ориз