а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Модра китка

Види и: китка (ж.)
Вид збор: Сложенка
Паразитно растение што ги напаѓа другите растенија.
Латински: Orobanche ramosa Англиски: Hemp broomrape
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК