а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Монако

Вид збор: Име
Град и мала држава во Европа.
Англиски: Monaco
Употреба: Географија
Изведенки
1. Моначанец м.
мн. Моначани
2. Моначанка ж.
мн. Моначанки
3. моначки прид.
моначкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК