а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Монголија

Вид збор: Име
Ранг: 20902
Земја во Источна и со мал дел во Централна Азија.
Англиски: Mongolia
Употреба: Географија
Изведенки
1. Монголец м.
мн. Монголци
2. Монголка ж.
мн. Монголки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК