а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Неапол

Вид збор: Име
Ранг: 23977
италијански град
Англиски: Napoli
Употреба: Географија
Изведенки
1. наполитанец м.
мн. наполитанци
2. наполитанка ж.
мн. наполитанки
3. наполитански прид.
наполитанскиот
4. Наполи име.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК