а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Пакистан

Вид збор: Име
Ранг: 33880
држава во Азија
Англиски: Pakistan
Употреба: Географија
Изведенки
1. Пакистанец м.
мн. Пакистанци
2. Пакистанка ж.
мн. Пакистанки
3. пакистански прид.
пакистанскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК