а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Пелистер

Вид збор: Име
Ранг: 10237
Планински врв и национален парк во југозападниот дел на Република Македонија.
Англиски: Pelister
Употреба: Географија
Изведенки
пелистерски прид.
пелистерскиот
Пример: Пелистерската вода е многу сиромашна со минерали.