а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Пинокио

Вид збор: Име
Ранг: 29090
Име на главниот јунак од новелата за деца на Карло Колоди (1826-1890).
Англиски: Pinocchio
Употреба: Литература