а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Салцбург

Вид збор: Име
Ранг: 29003
Град во Австрија.
Англиски: Salzburg
Употреба: Географија
Примери:
Во Салцбург е роден Моцарт.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК