а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Тексас

Вид збор: Име
Ранг: 16115
Сојузна држава во САД.
Англиски: Texas
Употреба: Географија
Изведенки
1. Тексашанец м.
мн. Тексашани
2. Тексашанка ж.
мн. Тексашанки
3. тексашки прид.
тексашкиот