а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Токио

Вид збор: Име
Ранг: 18780
главен град на Јапонија
Англиски: Tokyo
Употреба: Географија
Изведенки
1. токиец м.
мн. токијци
2. токијка ж.
мн. токијки
3. токиски прид.
токискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК