а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Торонто

Вид збор: Име
Ранг: 33613
град во Канада
Англиски: Toronto
Употреба: Географија
Изведенки
1. торонтчанец м.
мн. торонтчани
2. торонтчанка ж.
мн. торонтчанки
3. торонтски прид.
торонтскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК