а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Треска

Вид збор: Име
Ранг: 13316
Река во Македонија, десна притока на Вардар.
Англиски: Treska
Употреба: Географија