а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Туркменистан

Вид збор: Име
Ранг: 39552
Држава во Централна Азија.
Англиски: Turkmenistan
Употреба: Географија
Изведенки
1. Туркменија име.
2. туркменски прид.
туркменскиот
3. туркменистански прид.
туркменистанскиот
4. Туркмен име.
жител на Туркменистан / Туркменија
5. Туркменка име.
жителка на Туркменистан / Туркменија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК