а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

авторство

(едн.) авторството
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 18553
Припадност на авторско дело, авторска своина.
Англиски: copyright Албански: autorësi
Употреба: Економија
Примери:
За авторството на споменатата песна постоеле сомненија во науката.