а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

амбулантен

амбулантрни
Вид збор: Придавка
Ранг: 23441
Што се однесува на амбуланта.
Англиски: ambulant
Употреба: Медицина
Примери:
Амбулантно лекување.
Амбулантна кола.