а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аморален

аморални
Вид збор: Придавка
Ранг: 38646
Што е без чувство за морал.
Англиски: amoral
Примери:
Обвинението, а и некои сведоци, го товарат како асоцијален, неодговорен, аморален и бескарактерен човек.
Изведенки
аморалност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК