а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

англиски

англискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 1046
Што се однесува на Англија.
Англиски: english
Употреба: Географија
Примери:
англиски јазик
англиска кралица