а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антидржавен

антидржавниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 53746
противдржавен
Англиски: subversive
Употреба: Политика , Правда
Примери:
Почнаа претреси кај сомнителните антидржавни елементи.