а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ајдучки

Види и: ајдук (м.)
ајдучкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 17453
Што се однесува на ајдук.
Примери:
ајдучка чешма
ајдучка колиба
Изрази
Ајдучка трева - ајдучица.