а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

безготовински

безготовинскиот
Вид збор: Придавка
Што не е во готовина.
Англиски: non cash
Употреба: Економија
Примери:
безготовинско плаќање
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК