а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бездарен

бездарниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 47759
Што е без дарба, неспособен.
Англиски: untalented
Примери:
бездарен писател
бездарен кројач
Изведенки
1. бездарност ж.
2. бездарништво ср.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК