а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

билмез

мн. билмези
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 29175
глупак, незнајко
Англиски: fool Турски: bilmezlik
Употреба: Разговорно
Примери:
Го чувте ли овој билмез?
голем билмез