а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

биохемија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 48466
Наука што ги проучува хемиските својства на живите организми.
Англиски: biochemistry
Изведенки
биохемиски прид.
биохемискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК