а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бира

мн. бири
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 29671
пиво
Англиски: beer Албански: birrë
Употреба: Гастрономија , Разговорно
Примери:
Ладна бира.
Една бира.
Изведенки
биричка ж.
мн. бирички
хип.