а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бисквит

мн. бисквити
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 16971
Тенки, тврди колачи од брашно, шеќер и јајца.
Англиски: biscuit Албански: biskuit
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК