а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бискупија

мн. бискупии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 53803
Црковна област со која управува бискуп.
Употреба: Црковен термин