а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бис

Вид збор: Извик
Ранг: 14763
Уште еднаш, повторно; извик со кој се изразува желба за повторување на некоја точка од културна програма.
Англиски: encore
Примери:
Публиката ракоплескаше, бис, бис!
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК