а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

боксерски

боксерска
Вид збор: Придавка
Ранг: 19178
Што се однесува на бокс или боксер.
Англиски: boxing
Употреба: Спорт
Примери:
боксерска ракавица, боксерска вреќа
боксерски став, боксерска арена
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК