а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

брцка

брцкаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 36573
брца
Англиски: dunk
Употреба: Деминутив
Изведенки
брцкање ср.
мн. брцкања
глаг. им.