а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вапсило

мн. вапсила
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 38789
Боја за вапсување.
Англиски: paint
Примери:
Тоа бразилско дрво служи за вапсило.
Уште мириса на вапсило.