а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

варда

Вид збор: Извик
Ранг: 44979
Извик за предупредување: Чувај се, тргај се.
Англиски: watch out!
Примери:
Пат! Пат правете! Вардаа!